Kim Jong-un yine meydan okudu | Asya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:34, 25 Haziran 2018 Pazartesi
Güncelleme: 21:05, 02 Eylül 2017 Cumartesi

  • Paylaş
Kim Jong-un yine meydan okudu
Kim Jong-un yine meydan okudu

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un yeni yayınlanan fotoğraflarda onlarca askerin önünde poz vermiş olarak görülüyor. İddialara göre Kim Jong-un 9 Eylül'de ABD'ye karşı yeni bir hamle hazırlığında.

Kuzey Kore tarafından bugün yayınlanan fotoğraflarda dünyaya askeri gücünü kanıtlamaya çalıştı. Son olarak Japonya'nın üzerinden geçen bir füze fırlatarak dünyayı ayağa kaldıran Kuzey Kore, yapılan açıklamalarla nükleer denemelerine devam edeceğini söylüyor.

Yayınlanan fotoğraflarda Kuzey Kore lideri Kim Jong-un yüzlerce askeri arkasına alarak poz verdi. Kalabalık bir grupla çektirdiği fotoğraflar yeni iddiaları beraberinde getirdi. İddialara göre Kuzey Kore 9 Eylül'de ABD'ye karşı yeni bir hamleye hazırlanıyor.

3 gün önce Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA'ya açıklama yapan Kim Jong-un, uluslararası camianın tepkisini çeken balistik füze denemesinin, "işgal üssü" olarak tanımladığı ABD'ye ait Guam Adası'nı çevreleme yönünde önemli girişim olduğunu söylemişti.

Kim, ülkesinin, stratejik savunmasını geliştirmek üzere gelecekte de Pasifik'i hedef alan füze denemeleri yapmayı sürdüreceğini vurgulayarak, son füze denemesinin Guam Adası'nı da içeren "Pasifik'te gelecekteki askeri operasyonlarının ilk adımı" olduğunu bildirmişti. 

Haberde, Kuzey Kore liderinin Japonya'nın kuzeyindeki Hokkaido Adası üzerinden geçen orta menzilli balistik füzenin fırlatılışında bizzat hazır bulunduğu kaydedilmişti.

Kaynak: Hürriyetİlgili Konular Kim Jong-un Kuzey Kore ABD
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş