Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:01, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
Güncelleme: 02:19, 08 Eylül 2017 Cuma

  • Paylaş
Suriye'de 2 DEAŞ lideri öldürüldü
Suriye'de 2 DEAŞ lideri öldürüldü

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Suriye'nin Deyrizor kentine bağlı Meyadin ilçesinde, ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun, 4 Eylül'de düzenlediği hava saldırılarında 2 DEAŞ liderini öldürdüğünü bildirdi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM) yapılan yazılı açıklamada, hava saldırılarında hedef alınan kişilerin DEAŞ'ın silah araştırma sorumlusu Ebu Enes el-Şami ile DEAŞ'ın insansız hava aracı eğitimlerinden sorumlu Cüneyd Rahman olduğu belirtildi.

Şami'nin Mayadin'de, Rahman'ın da Mayadin'in güneyindeki Aşara köyüne düzenlenen hava saldırılarında öldürüldüğü ifade edildi.

Şami'nin bugüne kadar çok sayıda bombalı saldırının sorumlusu olduğuna, Rahman'ın da DEAŞ'ın insansız hava araçlarını geliştirme sürecinde kilit rol oynadığına dikkati çekilen açıklamada, koalisyonun Suriye'deki DEAŞ liderlerinin izini sürmeye devam edeceği kaydedildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş