Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:11, 21 Mart 2018 Çarşamba
19:42, 11 Eylül 2017 Pazartesi

  • Paylaş
Hollanda, Mali ve Afganistan'daki askerlerinin görev süresini uzattı
Hollanda, Mali ve Afganistan'daki askerlerinin görev süresini uzattı
Foto: Arşiv

Hollanda'nın, Mali'deki BM Barış Gücünde (MINUSMA) ve Afganistan'da konuşlu askerlerinin görev süresinin uzatıldığı öğrenildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hollanda'nın, Mali'deki BM Barış Gücünde (MINUSMA) ve Afganistan'da konuşlu askerlerinin görev süresinin uzatıldığı bildirildi.

Hollanda Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Hollanda Bakanlar Kurulunda alınan kararla bu bölgelerdeki askeri birliklerin görev sürelerinin 2018 sonuna kadar uzatıldığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, 2018'den itibaren Ürdün'deki El Azrak üssünden, Irak ve Suriye'de terör örgütü DEAŞ'a karşı askeri destek verileceği kaydedildi.

Hollanda askerinin, Avrupa'yı tehdit eden teröre karşı ve düzensiz mülteci akımını önlemek için bu bölgelerde sorumluluk almaya devam edeceği vurgulanan açıklamada, "Gelecek yıl MINUSMA'da 250, Afganistan'da 100 Hollanda askerinin yanı sıra Ürdün'de de terör örgütü DEAŞ'a karşı dört F16 savaş uçağıyla mücadele verilecek." ifadesi kullanıldı.İlgili Konular Afganistan Hollanda
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş