Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:01, 18 Mart 2018 Pazar
Güncelleme: 18:13, 30 Eylül 2017 Cumartesi

  • Paylaş
Almanya'daki bebek mamalarına zehir karıştırılmasıyla ilgili gözaltı
Almanya'daki bebek mamalarına zehir karıştırılmasıyla ilgili gözaltı
Foto: Arşiv

Almanya'da bazı marketlerdeki bebek mamalarına zehir karıştırdığı suçlamasıyla 53 yaşındaki bir Alman vatandaşı gözaltına alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya’da, şantaj yapmak için bazı marketlerdeki bebek mamalarına zehir karıştırdığı suçlamasıyla 53 yaşındaki bir Alman vatandaşının gözaltına alındığı bildirildi.

Ravensburg Başsavcısı Alexander Böger, Konstanz Emniyet Müdürü Uwe Stürmer ile birlikte Konstanz kentinde düzenlediği basın toplantısında, olaya ilişkin halktan gelen ihbar ve ipuçlarının değerlendirilmesi sonucunda 53 yaşındaki bir kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Alman vatandaşı olan kişinin tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiğini ifade eden Böger, bu kişinin 2015’ten beri Tübingen yakınlarındaki Ofterdingen kentinde, daha önce de Bavyera eyaletinde yaşadığını kaydetti.

Zanlının şimdiye kadar suçunu itiraf etmediğini aktaran Böger, söz konusu şantajı bu kişinin yaptığına ilişkin kuvvetli delillerin bulunduğunu kaydetti.

Böger, zanlının evinde, Friedrichshafen kentinde bebek mamalarını zehirlemek için karıştırdığı maddenin bulunduğunu ve bu kişinin, delilleri karartmak için olayda kullandığı cisimleri imha ettiğinin tespit edildiğini ifade etti.

Emniyet Müdürü Stürmer de zanlının evinde bulunan maddenin, 5 şişe bebek mamasını zehirlemeye yeteceğini söyledi.

ZANLININ PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR

Zanlının psikolojik sorunları da bulunduğunu ve tek kişi olarak hareket ettiğini sandıklarını belirten Stürmer, ellerindeki bulgulara göre bu olayı gerçekleştiren başka kişi ve kişilerin bulunmadığını varsaydıklarını bildirdi.

Stürmer, zanlının henüz ifade vermediğinden dolayı, olayı neden gerçekleştirdiğine ilişkin henüz bir şey söyleyemeyeceklerini belirtti.

Almanya’nın güneyindeki Friedrichshafen kentinde iki gün önce bazı marketlerde içine zehir karıştırılmış bebek mamalarına rastlandığı ve kimliği belirsiz kişi veya kişilerin 10 milyon avro ödenmemesi durumunda mamalara yeniden zehir karıştırılacağı tehdidinde bulunduğu açıklanmıştı.

Polis, şantajcının yakalanması için özel bir birim kurmuş, marketlerdeki mamalar da toplatılmıştı.İlgili Konular Almanya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş