Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:21, 21 Nisan 2018 Cumartesi
17:39, 05 Ekim 2017 Perşembe

  • Paylaş
Hindistan Etiyopya'ya 95 milyon dolarlık enerji kredisi verecek
Hindistan Etiyopya'ya 95 milyon dolarlık enerji kredisi verecek

Hindistan Cumhurbaşkanı Kovind, Hindistan'ın enerji sektörünü geliştirmek üzere Etiyopya'ya elektrik nakil hattında kullanılması amacıyla 95 milyon dolarlık kredi vereceklerini açıkladı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hindistan Cumhurbaşkanı Shri Ram Nath Kovind, enerji sektörünü geliştirmek amacıyla Etiyopya'ya 95 milyon dolarlık enerji kredisi vereceklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Kovind, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Etiyopya'da mevkidaşı Mulatu Teshome Wirtu ile görüştü.

Başkent Addis Ababa'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya gelen iki lider, ülkeler arasında başta ticaret ve iletişim olmak üzere çeşitli anlaşmalara imza attı.

Daha sonra ortak basın toplantısı düzenleyen liderlerden Shri Ram Nath Kovind, Hindistan'ın enerji sektörünü geliştirmek üzere Etiyopya'ya elektrik nakil hattında kullanılması amacıyla 95 milyon dolarlık kredi vereceklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Kovind ayrıca, iki ülke arasındaki ticari ve insani ilişkilerin geliştirilmesi için daha yakın çalışmaya devam edeceklerini aktardı.

Hindistan Cumhurbaşkanı Shri Ram Nath Kovind'in Etiyopya'yı ziyareti, 40 yıldır bu düzeyde yapılan ilk ziyaret olma özelliği taşıyor.İlgili Konular hindistan Etiyopya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş