Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:34, 26 Nisan 2018 Perşembe
18:50, 11 Ekim 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Fas’ta İsrail heyetine tepki
Fas’ta İsrail heyetine tepki

Fas Danışmanlar Meclisi'nde düzenlenen uluslararası sempozyuma katılmak için ülkeye gelen İsrail heyetine tepkiler meclise verilen soru önergesiyle devam ediyor.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fas Danışmanlar Meclisi'nde düzenlenen uluslararası sempozyuma katılmak için ülkeye gelen İsrail heyetine tepkiler meclise verilen soru önergesiyle devam ediyor.

Parlamentonun ikinci kanadı Danışmanlar Meclisi'nde düzenlenen "Akdeniz ve Afrika'da ticaret ile yatırımları kolaylaştırma" sempozyumuna katılan İsrailli heyetin kimler tarafından davet edildiğini öğrenmek için Demokratik İşçi Sendikaları Konfederasyonu üyesi parlamenterler tarafından, Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita’ya yönelik soru önergesi verildi.

Soru önergesinde, "Savaş suçlusu eski İsrail Savunma Bakanı Siyonist Amir Peretz’in de aralarında bulunduğu İsrail heyetini ülke topraklarına kim aldı." ifadeleri kullanıldı.

Fas Danışmanlar Meclisi, Akdeniz Parlamenter Asamblesi ve Dünya Ticaret Örgütü tarafından geçen hafta sonu düzenlenen "Akdeniz ve Afrika'da ticaret ile yatırımları kolaylaştırma" adlı sempozyuma İsrail heyetinin davet edilmesi ülkede tartışmalara neden olmuştu.

Demokratik İşçi Sendikaları Konfederasyonu üyesi parlamenterlerin öncülüğünde sempozyumun düzenlendiği salonda Filistin bayrağı açılarak düzenlenen protesto sonucu İsrail heyeti toplantıdan çıkmak zorunda kalmıştı.İlgili Konular İsrail Fas
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş