Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:48, 18 Mart 2018 Pazar
10:29, 12 Ekim 2017 Perşembe

  • Paylaş
Trump'a partisinden 'İran' çağrısı
Trump'a partisinden 'İran' çağrısı

ABD Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Royce, ABD'nin İran'la yapılan nükleer anlaşmadan çekilmemesi gerektiğini söyledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Ed Royce, ABD'nin İran'la yapılan nükleer anlaşmadan çekilmemesi gerektiğini belirtti.

Cumhuriyetçi Partinin California Temsilcisi Royce, Komitenin "İran'ın bütün tehditleriyle yüzleşmek" başlıklı oturumunda konuştu.

Royce, "Çekilmek yerine anlaşmanın şartlarını sert şekilde dayatmalıyız." ifadesini kullandı.

"Anlaşma çok kötü olabilir, fakat bizim şartları olabilecek en sert şekilde dayatmamız gerektiğine inanıyorum." diyen Royce, Başkan Donald Trump'ın İran'la ilgili bu hafta bir karar vermesi gerektiğine dikkati çekti.

Royce, "Başkanın nasıl bir karar verirse versin bunu açıklaması önem arz ediyor. İran'ın tehditlerine karşı koyabilecek bir sorumlulukla bunu açıklamasını bekliyoruz." diye konuştu.

Trump, başkanlık kampanyasında yaptığı konuşmalarda, seçimleri kazanması durumunda, 2015'te dönemin ABD Başkanı Barack Obama tarafından İran'la imzalanan nükleer anlaşmayı "yırtıp atacağını" savunmuştu.

Seçimlerin ardından söylemini devam ettiren Trump'ın bu hafta pazar gününe kadar bir karar vermesi gerekiyor. Trump, geçen hafta yaptığı konuşmada, bu hafta içinde kararını açıklayacağını belirtmişti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş