Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:52, 24 Nisan 2018 Salı
15:44, 18 Ekim 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Arnavut İttifakı ile BESA koalisyonu resmileşti
Arnavut İttifakı ile BESA koalisyonu resmileşti

Dün Arnavut İttifakı ile BESA başkanlarının görüşmesinin ardından bugün iki partinin genel sekreteri düzenlediği bir basın toplantısı ile resmen açıkladı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Makedonya'daki BESA Hareketi genel sekreteri Afrim Gaşi, halkın BESA Hareketi ile Arnavut İttifakı arasında işbirliğinden yana uzun bir süre beklediğini söyledi.

Time Balkan'da yer alan habere göre Gaşi BESA aktivistlerini, BDİ ile rekabet halinde olan belediyelerde Arnavut İttifakı için oy kullanmaya çağırdı, sadece oy kullanmakla kalmayıp aynı zamanda da aktif olmalarını istedi. 

Arnavut İttifakı seçim komisyonu Başkanı Elmi Aziri, ilk tur sonuçlarına göre Arnavutlar İttifakı ve BESA’nın işbirliğine ihtiyaç duyduğunu ve bunun da verimli olacağını söyledi.

Aziri yaptığı açıklamada, “15 Ekim’de aktif oldukları gibi 29 Ekim’de koalisyonumuzu güçlü bir şekilde tarafların destekleme çağrısında bulunmak istiyorum. Her yerde adayların maksimum desteğe ve koalisyonun başarılı olması lazım.” dedi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş