Katar ile Kuveyt arasında 'Körfez krizi'ne çözüm arayışları | Ortadoğu | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:55, 20 Haziran 2018 Çarşamba
17:54, 19 Ekim 2017 Perşembe

  • Paylaş
Katar ile Kuveyt arasında 'Körfez krizi'ne çözüm arayışları
Katar ile Kuveyt arasında 'Körfez krizi'ne çözüm arayışları

Katar Emiri Şeyhi Sani'nin Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah ile Körfez krizine ilişkin son gelişmeleri görüştüğü bildirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah Halid el-Hamed es-Sabah, Körfez krizine ilişkin son gelişmeleri görüştü.

Katar resmi ajansı QNA'nın haberine göre, Şeyh Temim, Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah'ı beraberindeki heyetle Doha'da kabul etti.

Görüşmede Sabah'ın Şeyh Temim'e Körfez krizindeki son gelişmeler ve Kuveyt'in yürüttüğü ara buluculuk çalışmaları hakkında bilgi verdiği aktarıldı.

Şeyh Temim ile Sabah'ın ayrıca, bölgesel ve uluslararası diğer konular hakkında görüş alışverişinde bulunduğu kaydedildi.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin 5 Haziran'da Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri Körfez bölgesinde krize yol açmıştı. Kuveyt, krizin çözümü için ara buluculuk çalışmalarına öncülük ediyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş