Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:18, 24 Nisan 2018 Salı
10:58, 26 Ekim 2017 Perşembe

  • Paylaş
Türkmenistan'dan Tataristan'a vize kolaylığı
Türkmenistan'dan Tataristan'a vize kolaylığı

Türkmenistan, Tataristan sakinlerine vize alma prosedürünü basitleştirecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkmenistan ve Tataristan arasında vize işlemlerinin kolaylaştırılacağı ve iki ülke arasında turistik seyahat paketlerinin oluşturulmasını uluslararası ITM Group’un yapacağı bildirildi. 

RKB Tataristan ajansına konuşan ITM Group temsilcisi, Tataristan’dan Aşkabat'a gitmek isteyen turistlerin Türkmenistan havayollarının düzenli seferleri ile yolculuk edeceğini söyledi.

Haberde Türkmenistan tarafının bu ülkeye gelecek turistleri 3 ve 5 yıldızlı otellerde ağırlayacağı ve yerli halkının antik kültürünü tanıtacak seyahatler düzenleyeceği bildirildi. Türkmenistan’a turistik seyahat etmek isteyenlere ITM Group tarafından vize desteği sağlanacak.

ITM Grubu Genel Müdür Yardımcısı Andrei Çistyakov, "Şimdi Türkmenistan'a vize almak için Moskova Büyükelçiliği'ne başvurmanız gerekiyor. Bu, bir hafta sürer bilir, ancak sonuç garanti değil. Biz Tataristanlılar için Türkmenistan’a vize alma işini basitleştireceğiz. Turistler Aşkabat'a geldiğinde pasaport kontrolünden geçerken 155 dolar karşılığında vize alabilecekler” dedi.İlgili Konular Türkmenistan tataristan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş