Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:45, 23 Ocak 2018 Salı
Güncelleme: 14:28, 08 Kasım 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Abbas, Hariri ile telefonda görüştü
Abbas, Hariri ile telefonda görüştü

Filistin Devlet Başkanı Abbas ile Lübnan başbakanlığı görevinden istifa eden Hariri telefonda görüştü. Görüşmede Lübnan ve Filistin’deki son gelişmelerin ele alındığı belirtildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Lübnan başbakanlığı görevinden geçen cumartesi istifa eden Saad Hariri'nin telefonda görüştüğü bildirildi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile Hariri arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde Lübnan ve Filistin’deki son gelişmelerin ele alındığı belirtildi. Haberde daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

Mısır’ın Şarm eş-Şeyh kentinde düzenlenen Dünya Gençlik Forumu’na katılan Filistin Devlet Başkanı Abbas, dün sürpriz bir şekilde Suudi Arabistan’a resmi bir ziyarette bulunmuştu.

Abbas, ziyaretini bugün tamamlayarak ülkeye döndü.

İran lideri Ali Hamaney’in başdanışmanı ve eski İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Velayeti’yi geçen cuma Beyrut’ta kabul etmesinin ardından sürpriz bir şekilde Riyad’a geçen Hariri, burada katıldığı bir televizyon programında başbakanlık görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

İstifa açıklamasında Hizbullah ve İran’ı suçlayan Hariri’nin bu kararı ülke yönetiminde Hizbullah ve Cumhurbaşkanı Mişel Avn ittifakının etkisini kıramamasına bağlanıyor.

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ise yaptığı açıklamada Hariri’nin Suudi Arabistan'da gözaltında olduğunu ileri sürmüştü.İlgili Konular abbas Hariri Lübnan filistin
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş