Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:56, 22 Nisan 2018 Pazar
11:35, 10 Kasım 2017 Cuma

  • Paylaş
Abbas'tan uluslararası topluma çağrı
Abbas'tan uluslararası topluma çağrı

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ülkeleri Filistin devletini tanımaya ve işgal birimleri inşaatını durdurması için İsrail'e baskı yapmaya çağırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başkanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Dışişleri ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Danışmanı Nebil Şa's, Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen Arap-Avrupa zirvesinde Abbas'ın mesajını okudu.

Mesajda Abbas'ın, "İsrail, iki devletli çözümü ortadan kaldırmaya ve uluslararası kanunlara aykırı işgal birimi inşaatlarıyla Filistin devletinin kurulmasını engellemeye devam ediyor." ifadesine yer verildi.

Filistin halkının kendi kaderini tayin etme, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kurma ve İsrail işgalini sonlandırma hakkı olduğunu vurgulayan Abbas, dünya ülkelerine Filistin devletini tanıma ve işgal birimleri inşaatını durdurması için İsrail'e baskı yapma çağrısında bulundu.

İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, İsrail'in, "1967 sınırlarını, zorunlu göçe maruz bırakılan Filistinlilerin geri dönüş hakkını ve Yahudi işgal birimleri inşasına son vermeyi kabul etmemesi" nedeniyle Nisan 2014'te durmuştu.İlgili Konular İsrail filistin abbas
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş