Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:29, 22 Mayıs 2018 Salı
14:11, 15 Kasım 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Deyrizor'da yüzlerce sivil rejimin kuşatması altında
Deyrizor'da yüzlerce sivil rejimin kuşatması altında

Suriye'de Esed rejiminin Rusya ve İran desteğiyle DEAŞ'tan aldığı Deyrizor'un merkezinde yüzlerce sivil, kuşatma altında kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de Beşşar Esed rejiminin Deyrizor kent merkezini, DEAŞ'tan alması üzerine yüzlerce sivil, Fırat Nehri'ndeki bir adada mahsur kaldı. DEAŞ'ın canlı kalkan olarak kullandığı siviller, rejim kuşatmasından kurtarılmayı bekliyor.

Rusya ve İran destekli Esed rejimi güçleri, DEAŞ'ın elindeki Deyrizor kent merkezini 2 Ekim'de almıştı.

Operasyon sırasında yüzlerce sivil kent merkezinden kaçarak, kenti ikiye ayıran Fırat Nehri üzerindeki Huveycit Katia adasına sığınmıştı.

Deyrizor'daki yüzlerce sivil, rejimin kuşattığı, ancak halen DEAŞ'ın kontrolündeki adada mahsur kaldı.

SİVİLLER CANLI KALKAN OLARAK KULLANILIYOR

Siviller, DEAŞ tarafından canlı kalkan olarak kullanılıyor.

Rejim güçleri, siviller ile birlikte DEAŞ militanlarının da sızabileceğini öne sürerek, sivillerin kent merkezine girişine izin vermiyor.

Rusya ve İran destekli yabancı grupların desteğini alan rejim güçlerinin adayı ele geçirmek için saldırı başlatması durumunda çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesinden endişe ediliyor.İlgili Konular esed Suriye deyrizor
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş