Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:32, 20 Mayıs 2018 Pazar
11:16, 21 Kasım 2017 Salı

  • Paylaş
"Keşmir özgürlük hareketi yerlidir küresel bir gündemi yok"

Keşmir'in Hindistan işgali altındaki kesiminin özgürlüğü için silahlı mücadele veren Hizbül Mücahidin'in kumandanı Selahaddin, "Bu mücadelenin uluslararası bir gündemi yok" dedi

Şerife Yılmaz /Dunyabulteni.net

Muzaffarabad- Keşmir'in Hindistan işgali altındaki kesiminin özgürlüğü için silahlı mücadele veren mücahid grubu Hizbül Mücahidin'in kumandanı Seyid Selahaddin, 19 Kasım'da Muzaffarabad'daki Cihad konseyinin üst düzey bir toplantısına hitaben bir açıklama yaparak, Keşmir mücadelesinin yerli bir hareket olduğunu söyledi. "Bu mücadelenin uluslararası bir gündemi yok" dedi.

Birleşmiş Cihad Kurulu (UJC) başkanı ve Hizb-ul-Mücahidler şefi Seyid Selahaddin, Keşmir özgürlük hareketinin yerli olduğunu ve "küresel gündemi" olmadığını söyledi.

Keşmir halkına, "Hint ajansları tarafından" yaratılan "İhvan tipi" giysiler konusunda halka uyarıda bulundu.

Hizb-ul Mücahidler şefi, Tral, Hajin ve Magam'da öldürülen direnişçilere övgüde bulunarak bu "fedakarlıkların boşuna gitmeyeceklerini" söyledi.  "Cammu ve Keşmir halkı bu değerli kan ve fedakarlıklar nedeniyle hedeflerine ulaşacak" dedi.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş