Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:31, 21 Haziran 2018 Perşembe
Güncelleme: 12:58, 06 Aralık 2017 Çarşamba

  • Paylaş
FETÖ'nün TSK'daki 'Kripto yapılanması' iddianamesi kabul edildi
FETÖ'nün TSK'daki 'Kripto yapılanması' iddianamesi kabul edildi

FETÖ/PDY'nin, TSK'daki "kripto yapılanması"na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt adına faaliyet gösterdikleri iddia edilen 43 sanık hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

FETÖ/PDY'nin), Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) "kripto yapılanması"na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt adına faaliyet gösterdikleri iddia edilen 43 sanık hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün TSK'daki "kripto yapılanmasına" yönelik operasyon çerçevesindeki soruşturma tamamlandı.

Savcılık tarafından, 22'si tutuklu 43 sanık hakkında, "terör örgütüne üye olmak" ve "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçlarından, 5 yıldan 10'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle, 375 sayfalık iddianame hazırlandı.

İncelenen iddianame, Tekirdağ 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

FETÖ'nün, TSK'daki "kripto yapılanmasına" yönelik soruşturma kapsamında, 22'si tutuklu 43 sanık, 4 Nisan 2018'de hakim karşısına çıkacak.

Daha önce de FETÖ'nün TSK'daki "kripto yapılanmasına" yönelik 2 iddianame kabul edilmişti. İlgili Konular 15 Temmuz darbe girişimi
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş