Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:17, 24 Nisan 2018 Salı
16:49, 19 Aralık 2017 Salı

  • Paylaş
Siemens Tataristan'da doğalgaz santrali yapacak
Siemens Tataristan'da doğalgaz santrali yapacak

Siemens'in TAIF Grubu'na ait Nizhnekamskneftekhim şirketi ile Tataristan'da 495 megavat kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santral inşaatı için sözleşme imzalandı. Santralin Mayıs 2021'de faaliyete geçmesinin beklendiği ifade edildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siemens'in TAIF Grubu'na ait Nizhnekamskneftekhim şirketi ile Tataristan'da 495 megavat kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santral inşaatı için sözleşme imzalandığı bildirildi.

Siemens'in mühendislik, tedarik ve kurulum işlerini yapacak Enka İnşaat ve Sanayi AŞ tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, santralin Mayıs 2021'de faaliyete geçmesinin beklendiği ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Siemens, TAIF Grubu'na ait Nizhnekamskneftekhim ile Tataristan'da inşa edilecek 495 megavat kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santralinin anahtar teslimi olarak yapımı için bir sözleşme imzalamıştır. Sözleşme bedeli 350 milyon avro olup, Siemens ile iş birliği anlaşması kapsamında mühendislik, tedarik ve kurulum (EPC) müteahhidi olarak ENKA'nın payı 245 milyon avro mertebesindedir."İlgili Konular siemens tataristan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş