Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:51, 20 Mayıs 2018 Pazar
11:25, 21 Aralık 2017 Perşembe

  • Paylaş
Somalili eski bakan serbest bırakıldı
Somalili eski bakan serbest bırakıldı

Eski Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Abduşşekur, iki gün gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Somali'de eski Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Abdurrahman Abduşşekur'un iki günlük gözaltının ardından serbest bırakıldığı bildirildi.

Hükümet yetkililerinden alınan bilgiye göre, bazı kabilelerin önde gelenleri ve milletvekilleri ile hükümet arasında yapılan müzakerelerin ardından Abduşşekur serbest bırakıldı.

Abduşşekur hakkındaki suçlamalar hakkında savcılığın soruşturmaya devam edeceği aktarıldı.

Dün mahkemeye çıkarılan eski bakana "ulusal güvenliği etkileyecek eylemlere katılma" suçlaması yönetilmiş, ancak mahkeme duruşmayı delil yetersizliğinden dolayı ertelemişti.

Somali güvenlik güçleri, pazartesi günü eski Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Abduşşekur'un başkent Mogadişu'daki evine baskın düzenlemiş, çıkan çatışmada Abduşşekur yaralanırken 4 koruması hayatını kaybetmişti. Abduşşekur, çatışmanın ardından gözaltına alınmıştı.

Somali'de 2016'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan muhalif isimlerden Abduşşekur, pek çok defa hükümete yönelttiği sert eleştirilerle gündeme gelmişti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş