Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:29, 21 Nisan 2018 Cumartesi
Güncelleme: 13:40, 21 Aralık 2017 Perşembe

  • Paylaş
Kızını savaşta kaybeden Boşnak babadan Kerim bebeğe destek
Kızını savaşta kaybeden Boşnak babadan Kerim bebeğe destek

Bosna Savaşı'nda 11 yaşındaki kızını kaybeden Grabovica, Suriye'nin kuşatma altındaki Doğu Guta'da, rejimin saldırısında hem annesini hem de sol gözünü kaybeden Kerim bebeğe destek mesajı verdi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

1992-1995 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşı'nda 11 yaşındaki kızını kaybeden Grabovica, Suriye'nin kuşatma altındaki Doğu Guta bölgesinde, rejimin topçu saldırısına annesinin kucağında yakalanıp hem annesini hem de sol gözünü kaybeden Kerim bebeğe destek mesajı verdi.

Grabovica, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bosna Savaşı sırasında her gün onlarca çocuğun yaşamını yitirdiğini anımsatarak, "Öldürülen çocukların aileleri, kardeşleri ve saldırılarda yaralanan çocuklar hala yaşadıklarının korkunç izlerini taşıyor." dedi.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bulunan Kuşatma Altındaki Saraybosna'da Öldürülen Çocukların Aileleri Derneğinin, türünün tek örneği olduğunu belirten Grabovica, "Dünya üzerinde benzer bir derneğin olduğunu düşünmüyorum. Derneğin kurulma sebeplerinden en önemlisi, öldürülen çocukların kayıt altına alınması ve bu ölümlerin doğrulanması." ifadelerini kullandı.İlgili Konular Suriye bosna
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş