Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:03, 25 Nisan 2018 Çarşamba
14:24, 29 Aralık 2017 Cuma

  • Paylaş
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda vize işlemleri başladı
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda vize işlemleri başladı

Vatandaşlar, vize krizinin sona ermesi üzerine ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na gelmeye başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Vize işlemlerinin normale dönmesi üzerine vatandaşlar, Sarıyer'deki ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na gelmeye başladı.

ABD'ye gitmek için vize müracaatında bulunan Ersin Çakar, kararı olumlu bulduklarını belirterek, "Şu anda içerisi çok sakin. Bugüne başvuru sayısı alan çok az kişi mevcut. Pazartesi ve Noel tatilinin başlaması nedeniyle salı günü çok kalabalık olması bekleniyor." dedi.

Başkonsolosluğa 3 çocuğu ile gelen Mert Soylu ise işlemlerin çok uzun sürdüğüne dikkat çekerek, şunları kaydetti:

"İşlemler çok uzun sürüyor. Tüm evraklarımız hazırdı. Buraya işlem yapmak için geldik. Bize tekrar randevu almamız gerektiği söylendi. Dosya henüz incelenmemiş. Bütün prosedürlere uyumluyuz. ABD'de yatırım yaptığımız halde orada da onaylama olmadı. Fakat hiçbirisi onaylanmadı. Üç çocukla perişan olduk. Krizin çözülmesi işlemlerin hızlanmasını sağlayacaktır."

Vize başvurusu yapacak vatandaşların konsolosluk önündeki bekleyişleri sürüyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş