Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:48, 26 Nisan 2018 Perşembe
13:58, 09 Ocak 2018 Salı

  • Paylaş
İsrail'den Şam'a füze saldırıları
İsrail'den Şam'a füze saldırıları
Foto: Arşiv

İsrail, Suriye'nin başkenti Şam yakınlarında Beşşar Esad rejimine ait noktalara füze saldırıları düzenledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrailSuriye'nin başkenti Şam yakınlarında Beşşar Esad rejimine ait noktalara füze saldırıları düzenledi.

Esed rejiminin savunma bakanlığından sabah saatlerde yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Şam yakınlarına 3 ayrı saldırı gerçekleştirdiği bildirildi.

Açıklamada, İsrail savaş uçağının ilk saldırısını Lübnan toprakları üzerinden sabah saat 02.40'da Şam'ın el-Kutayfe ilçesine füze atışları ile yaptığı ifade edildi.

Rejimin hava savunma araçlarının saldırıları engellediği belirtilen açıklamada, bir İsrail jetinin vurulduğu kaydedildi.

Açıklamada, ilerleyen saatlerde İsrail'in yeniden saldırı düzenlediği, saat 03.04'te işgali altındaki Golan Tepeleri bölgesinden karadan karaya iki füze fırlattığı ancak bunların hava savunma sistemlerince etkisiz hale getirilerek düşürüldüğü aktarıldı.

Rejimin açıklamasında son saldırının ise sabah saat 04:15'te İsrail savaş uçağının Golan'daki Teberya bölgesine fırlattığı 4 füze ile yapıldığı bilgisine yer verildi.

İsrail gazetelerinden Haaretz de rejimin açıklamasını haberleştirerek saldırıları duyururken, asıl hedefin rejimin silah depoları olduğunu yazdı.

İsrail makamlarından henüz bir açıklama yapılmadı.İlgili Konular Esad Şam Suriye İsrail
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş