Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:46, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
Güncelleme: 10:47, 23 Ocak 2018 Salı

  • Paylaş
Katar'a abluka uygulayan ülkeler Suudi Arabistan'da toplandı
Katar'a abluka uygulayan ülkeler Suudi Arabistan'da toplandı

Katar'a abluka uygulayan ülkelerin Dışişleri Bakanları, Körfez krizi konusunda fikir alış-verişi yapmak için Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bir araya geldi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Katar'a abluka uygulayan ülkelerin Dışişleri Bakanları Suudi Arabistan'da bir araya geldi.

Bahreyn resmi ajansı BNA'da yer alan habere göre, Katar'a abluka uygulayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır dışişleri bakanları, Riyad'da toplandı.

Toplantıda Körfez krizi konusunda fikir alış-verişi ve koordinasyonun ele alındığı, kriz konusundaki son gelişmeler ile bölgesel meselelerin masaya yatırıldığı ifade edildi.

Görüşmede, söz konusu ülkeler arasında ortak koordinasyon ve dayanışma ile Arap milli güvenliğini koruma vurgusu yapıldığı aktarıldı.

Ayrıca her türlü şekliyle terörle mücadele için gösterilen çabaların artırılması ve teröre destek verenlerle finanse edenlere karşı durulması vurgusu yapıldığı kaydedildi.

Haberde ayrıca dört ülkenin dışişleri bakanlarının toplantı sırasındaki fotoğrafı paylaşıldı.

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin 5 Haziran'da Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri Körfez bölgesinde krize yol açmıştı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş