Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:21, 27 Mayıs 2018 Pazar
Güncelleme: 17:57, 02 Şubat 2018 Cuma

  • Paylaş
İşgal güçlerinden Filistinli göstericilere müdahale: 42 yaralı
İşgal güçlerinden Filistinli göstericilere müdahale: 42 yaralı

İsrail askerlerinin ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını protesto eden Filistinlilere müdahalesinde, Batı Şeria'da, Gazze sınırındaki bölgede ve Doğu Kudüs'te 42 kişi yaralandı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail askerleri, Batı Şeria, Gazze sınırı ve Doğu Kudüs'te, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını protesto eden Filistinlilere müdahale etti. Müdahale sırasında 42 Filistinli gösterici yaralandı.

5 KİŞİ GERÇEK, 2 KİŞİ PLASTİK MERMİ İLE YARALANDI

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını protesto eden Filistinli göstericileri dağıtmak için kullandığı gerçek ve plastik mermiyle yaralanan 7 kişi ve göz yaşartıcı gazdan etkilenen 31 Filistinliye tıbbi müdahalede bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, 5 kişinin gerçek 2 kişinin ise plastik mermiyle yaralandığı kaydedildi.

ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararı bugün Batı Şeria'nın çeşitli noktalarında protesto edildi.

GAZZE SINIRINDAKİ GÖSTERİLERDE 15 KİŞİ YARALANDI

Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının protesto edildiği gösterilere İsrail askerlerinin müdahalesinde 15 kişinin yaralandığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin müdahalesinde 15 kişinin yaralandığını belirtti.

Yaralılardan ikisinin ağır, diğerlerinin orta derecede olduğunu ifade eden Kudra, onlarca kişinin de gazdan etkilendiğini kaydetti.

İSRAİL ASKERLERİ DOĞU KUDÜS'TE GÖSTERİCİLERE ATEŞ AÇTI: 20 YARALI

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail güvenlik güçlerinin Doğu Kudüs'teki İseviye beldesinde Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla bir grup Filistinli cuma namazı sonrası protesto gösterisi düzenledi. 

İsrail güçlerinin göz yaşartıcı gaz, ses bombası ve plastik mermiyle müdahalesinde göstericilerden 20 kişi çeşitli şekillerde yaralandı.

Yaralıların yakın hastanelerde tedavi altına alındığı belirtildi. İlgili Konular Kudüs filistin İsrail
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş