Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:28, 27 Mayıs 2018 Pazar
13:26, 07 Şubat 2018 Çarşamba

  • Paylaş
İşgal güçleri Filistinli genci şehit etti
İşgal güçleri Filistinli genci şehit etti
Foto: Arşiv

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde bir Filistinliyi şehit ettiği bildirildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde bir Filistinliyi şehit ettiği bildirildi.

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, El Halil kentinin kuzeyindeki Beyt Ummar beldesi yakınlarında İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli genç şehit oldu.

Haberde, İsrail tarafının, Filistinlinin bıçaklı saldırıda bulunduğunu öne sürdüğü aktarıldı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada ise Filistinlinin kentin kuzeyindeki Karmei Tzur Yahudi işgal birimindeki güvenlik görevlisine bıçakla saldırdığı iddia edildi.

İşgal birimindeki diğer güvenlik görevlisinin açtığı ateş sonucu Filistinli gencin hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada, görevlinin hafif yaralandığı kaydedildi.

Görgü tanıkları, İsrail askerlerinin olay yerini çevrelediğini ve ambulansların bölgeye girişine izin vermediğini aktardı.

17 FİLİSTİNLİ GÖZALTINDA

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "Terör faaliyetlerine karıştığı iddiasıyla Batı Şeria'da 17 Filistinli gözaltına alındı." ifadesi kullanıldı. 

İsrail güçleri genellikle gece saatlerinde işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki evlere baskınlar yaparak, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor. 

Filistin makamlarının resmi verilerine göre, İsrail hapishanelerinde 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor.İlgili Konular İsrail filistin
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş