Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:45, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
Güncelleme: 01:45, 13 Şubat 2018 Salı

  • Paylaş
Almanya'da PYD/PKK yandaşları SPD binasını bastı
Almanya'da PYD/PKK yandaşları SPD binasını bastı
Foto: Arşiv

Almanya'da, Sosyal Demokrat Parti'nin Hamburg eyalet teşkilatını basan PYD/PKK yandaşları, polis zoruyla dışarı çıkarıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'da Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) Hamburg eyalet teşkilatının, PYD/PKK yandaşları ve Alman sol gruplara mensup kişilerce basıldığı bildirildi.

Alman medyası, yerel saat ile 16.30'da SPD'nin Hamburg teşkilatı binası olan Kurt Schumacher Haus'a gelen PKK yandaşlarının, binaya girerek bir süre eylem yaptığını yazdı.

Eylemcilerin Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı aleyhine sloganlar attıkları ve harekatta Alman silah ve teçhizatlarının kullanılmasını eleştirdikleri belirtildi.

Binanın balkonunda PYD/PKK paçavralarını açan eylemcilerin, havai fişek yaktıkları kaydedildi.

Alman çevik kuvvet polisinin müdahalesiyle binayı boşaltan PYD/PKK yandaşlarından ikisinin gözaltına alındığı, diğer 4 eylemci hakkında da suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.İlgili Konular PYD/PKK Almanya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş