Doğu Guta için toplanan BM'de eğlence partisi! | Amerika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:57, 20 Haziran 2018 Çarşamba
15:26, 07 Mart 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Doğu Guta için toplanan BM'de eğlence partisi!
Doğu Guta için toplanan BM'de eğlence partisi!

Doğu Guta'da insanlık dramı yaşanırken, bunu çözmesi beklenen Birleşmiş Milletler'de büyük bir skandala imza atıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Doğu Guta'da katledilen siviller için üzüldüklerini iddia eden BM heyeti, ABD ve Suudiler tarafından ortak olarak hazırlanan partide keyifli anlar yaşadı.

Doğu Guta'da Esed rejiminin yaptığı katliamı konuşmak için Cenevre'de bir araya gelen BM İnsan Hakları Konseyi üyeleri, toplantının ardından Suudi Arabistan ve ABD'li delegelerin ortak olarak hazırladığı partide çılgınlar gibi eğlendi.

"İŞTE KONSEY BU"

Partiden görüntü paylaşan Josef Ajlan, "Burası BM İnsan Hakları Konseyi. Dans ederek Suriye'nin acılarını paylaşıyorlar. İşte konsey bu ve burada Arap dünyasının ve ezilenlerin meselelerini konuşuyorlar." sözleriyle tepkisini dile getirdi.

HAVA HAREKATI BAŞLAMIŞTI

Öte yandan Esed rejimi ve destekçileri, ablukadaki Doğu Guta'da ilerliyor. Doğu-batı yönünde iki kilometre daha ilerlemeleri halinde, bölge ikiye bölünmüş olacak.

Suriye'de Esed rejimi ve destekçileri, 3 Mart'ta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) ateşkes kararını hiçe sayarak, Rusya'nın hava desteğiyle kara harekatı başlatmıştı.İlgili Konular Esad Doğu Guta Suriye BM
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş