Kuzey Kore`den Türkiye’nin finans kurumlarına siber saldırı | Dış Politika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:54, 19 Haziran 2018 Salı
12:28, 09 Mart 2018 Cuma

  • Paylaş
Kuzey Kore`den Türkiye’nin finans kurumlarına siber saldırı
Kuzey Kore`den Türkiye’nin finans kurumlarına siber saldırı
Foto: Arşiv

Bilgisayar güvenliği kurumu McAfee, Kuzey Koreli hacker grubu Hidden Cobra`nın Türkiye`deki finansal kurumlara saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bilgisayar güvenliği kurumu McAfee'nin yayımladığı rapora göre, Kuzey Kore'li hackerların Türkiye'deki finans ve hükumet kuruluşlarını virüslü bir kripto-para sitesine yönlendirerek hassas bilgileri çalma girişiminde bulunduğu ortaya çıktı.

"2 VE 3 MART'TA SALDIRI OLDU"

McAfee Advanced Threat Research ekibi tarafından yayınlanan raporda, Hacking Cobra grubunun Türkiye'deki finans kurumlarının güvenliğini 2 ve 3 martta ihlal etme girişiminin tespit edildiğini belirtti.

Siber güvenlik uzmanları, Kuzey Kore'ye yönelik Batı yaptırımları sertleşirken, Koreli hackerların finans kurumlarına yönelik saldırılarında da artış olduğunu belirtiyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş