Türkiye Afganistan'daki terör saldırılarını kınadı | Dış Politika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


05:26, 23 Haziran 2018 Cumartesi
19:40, 09 Mart 2018 Cuma

  • Paylaş
Türkiye Afganistan'daki terör saldırılarını kınadı
Türkiye Afganistan'daki terör saldırılarını kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'ın başkenti Kabil ve ülkenin kuzeydoğusundaki Tahar vilayetinde düzenlenen terör saldırılarını kınadı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığınca, Afganistan'ın başkenti Kabil'de ve ülkenin kuzeydoğusundaki Tahar vilayetinde düzenlenen terör saldırılarının kınandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, başkent Kabil'de bir anma töreninin yapıldığı alanda gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybeden ve yaralanan çok sayıda Afgan bulunduğunun derin bir üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.

Açıklamada, "Ayrıca, Tahar vilayetinde meydana gelen diğer bir saldırı sonucunda şehit düşen Afgan asker ve polislerinin bulunmasından da büyük üzüntü duyulmuştur." ifadesi kullanıldı.

Söz konusu hain terör saldırılarının kınandığı açıklamada, "Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, Afganistan hükümetine ve kardeş Afgan halkına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz." değerlendirmesi yer aldı.

Afganistan'ın Kabil ve Tahar kentlerinde düzenlenen saldırılarda 27 kişi hayatını kaybetmişti.İlgili Konular Türkiye Afganistan terör
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş