Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:24, 19 Nisan 2018 Perşembe
17:42, 03 Nisan 2018 Salı

  • Paylaş
Doçentlik başvuru tarihleri belirlendi
Doçentlik başvuru tarihleri belirlendi

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca bu yılın ilk doçentlik başvuru dönemi 15-30 Nisan olarak belirlendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanlığınca, bu yılın ilk doçentlik başvuru dönemi 15-30 Nisan olarak belirlendi.

ÜAK'ın internet sitesinden yapılan açıklamada, bu yılın ilk doçentlik başvuru döneminin 15-30 Nisan tarihlerinde olacağı aktarıldı.

Açıklamada, 7100 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 6 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatıldı. Bu kapsamda, 6 Mart itibarıyla doçentlik başvurusu bulunan ve eser inceleme aşamasından başarılı olan adaylara, 683 sayılı KHK'nin ilgili hükmü gereğince kontroller yapıldıktan sonra hazırlanan doçentlik belgelerinin verildiği ifade edildi.

Asgari başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları incelenen 2017 Aralık dönemi adaylarının jüri atamalarının bu ay yapılmasının planlandığı kaydedildi.

Adaylar, bu yılın ilk doçentlik başvuru dönemine ilişkin şartlara ÜAK'ın internet sitesinden ulaşabilecek.İlgili Konular ÜAK Doçent
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş