Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:15, 21 Nisan 2018 Cumartesi
15:32, 05 Nisan 2018 Perşembe

  • Paylaş
FSM Vakıf Üniversitesi'nde Çince öğretilecek
FSM Vakıf Üniversitesi'nde Çince öğretilecek

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nde Çince dil eğitiminin başlaması için ilk adım atıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk-Çin Kültür Derneği, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile iş birliği yaparak Çince dil eğitiminin başlaması için ilk adımı attı.

Türk-Çin Kültür Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, derneğin üniversitelerde Çince eğitiminin başlaması konusuna destek verdiği belirtildi.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birliğiyle de bu ay Çince kurslar başlatılacağı ifade edilen açıklamada, kurslarda Türkçe bilen Çinli öğretmenlerin görev yapacağı vurgulandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk-Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı, birçok şirketin Çince bilen personel aradığını, Çince bilen personel azlığı dolayısıyla mecburen şirketlerin iş sürecini İngilizce üzerinden çözmeye çalıştıklarını belirtti.

Bunun iş kalitesini ciddi oranda düşürdüğünü aktaran Karslı, "Çince öğrenenlerin sayısı artıyor. Çin üzerine yoğunlaşan büyük projelerle birlikte Çince bilen personel ihtiyacı da büyüyor. Ayrıca, özellikle üniversite düzeyinde eğitim gören gençler Çince öğrenerek kendi sektörlerindeki açığı kapatabilecek ve daha yüksek maaşlarla iş bulabilecek." ifadelerini kullandı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş