Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:33, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
09:07, 24 Nisan 2018 Salı

  • Paylaş
Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 24 Nisan 2017
Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 24 Nisan 2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev onuruna akşam yemeği verecek.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşacak, parti genel merkezinde AK Parti MKYK toplantısına başkanlık edecek.

- Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev onuruna akşam yemeği verecek.

(Ankara/11.30/14.00/19.30) 

2- Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-İspanya Hükümetlerarası 6. Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği İspanya'da temaslarda bulunacak.

(Madrid) 

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşacak, parti genel merkezinde MYK ve PM toplantılarına başkanlık edecek.

(Ankara/13.30/15.00/16.00)  

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Slovenya'da temaslarda bulunacak.

(Ljubljana) 

2- Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, tedavi ettirilmek üzere Türkiye'ye getirilen Filistinli Secud Şerif, Mahmud Şerif ve Enes Şerif kardeşler ile ailesini Sağlık Bakanlığı Bilkent yerleşkesindeki makamında kabul edecek.

(Ankara/10.00)

3- TBMM Genel Kurulunda, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminde uygulanacak hükümleri içeren anayasa değişikliğine ilişkin uyum teklifi üzerinde görüşmeler başlayacak.

(TBMM/15.00) 

4- HDP TBMM Grubu toplanacak.

(TBMM/12.30) 

 

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, DOMOTEX Türkiye 2018 Fuarı açılış töreni ile Gaziantep TSO'da sanayici ve iş adamları ile toplantıya katılacak.

(Gaziantep/11.00/15.00) 

2- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, nisan ayına ilişkin imalat sanayi kapasite kullanım oranını açıklayacak.

(Ankara/14.30)

3- TÜİK, 2018 Nisan ayı sektörel güven endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşecek, "Barışın İnşası ve Sürdürülmesi" konulu toplantıda BM Genel Kuruluna hitap edecek.

(New York) 

2- ABD Başkanı Donald Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Beyaz Saray’daki görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Washington)

3- Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'a yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin gelişmeler izleniyor.

(İdlib/Azez/Afrin)Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş