Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:03, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
Güncelleme: 22:03, 07 Mayıs 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Mısır'da 555 kişi askeri yargıya sevk edildi
Mısır'da 555 kişi askeri yargıya sevk edildi

Mısır'da 'terör örgütü DEAŞ'a mensup olmak' ve 'şiddet eylemlerinde bulunmak' suçlamasıyla 555 kişi askeri yargıya sevk edildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Mısır Başsavcısı Nebil Sadık, DEAŞ'a bağlı Sina Vilayeti Örgütü'ne mensup olmak suçlamasıyla 555 kişiyi (339'u firari) askeri yargıya sevk etti. 

"Kamu tesislerine yönelik saldırılar, ulusal güvenliğe karşı işledikleri suçlar, patlayıcı bulundurma ve 2016'da silahlı kuvvetler ve polis mensuplarına yönelik öldürme eylemleri" suçlamalarıyla askeri savcılığa sevk edilen sanıkların söz konusu suçlamaları kabul etmediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Ekim 2014'te, "kamu kurumlarının askeri tesis olarak değerlendirilmesini ve bu kurumlara zarar veren sivillerin askeri savcılığa sevk edilmesini" öngören bir yasa çıkarmıştı.

 İlgili Konular DEAŞ Mısır
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş