Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:47, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
10:29, 09 Mayıs 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Tacikistan sınırında uyuşturucuya karşı tatbikat
Tacikistan sınırında uyuşturucuya karşı tatbikat

Tacikistan ve Özbekistan sınırında ortak uyuşturucu karşıtı tatbikatı yapıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tacikistan ile Özbekistan sınırdaki Dusti sınır kontrol noktasında Afganistan’dan kaçak olarak getirilen uyuşturu trafiğinin önlenmesi amacıyla pratik tatbikatlar yapıldı.

Avesta ajansının bildirdiğine göre, Özbekistan güvenlik birimleri çalışanlarının gözlemci olarak katıldığı tatbikata Tacikistan İçişleri Bakanlığı, Devlet Ulusal Güvenlik Komitesi ve Uyuşturucu karşıtı merkezi uzmanları katıldılar.

Tatbikat sonunda, Tacikistan ve Özbekistan Cumhuriyetleri güvenlik birimleri temsilcileri bu projenin uygulanmasıyla ilgili konuları tartıştılar.

Bu tür uygulamalı tatbikatların iki komşu ülke sınırındaki Dusti sınır geçiş noktasında görev yapan Özbekistan ve Tacikistan memurları ve çalışanlarının uyuşturucu karşıtı işbirliğini geliştirmeyi amaçladığı belirtildi.

BM Uyuşturucu karşıtı programı çerçevesinde Tacikistan, Özbekistan ve Afganistan arasındaşi 5 sınır noktasında sınır yönetim işbirliği ofisleri kuruldu.İlgili Konular tacikistan Özbekistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş