Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


18:40, 20 Mayıs 2018 Pazar
12:58, 10 Mayıs 2018 Perşembe

  • Paylaş
ABD, İngiltere ve Fransa saldırısı sonrası Esed'den ilk açıklama!
ABD, İngiltere ve Fransa saldırısı sonrası Esed'den ilk açıklama!

ABD, Fransa ve İngiltere'nin geçen ay kimyasal silah kullanıldığı iddiasıyla Suriye'ye yaptığı saldırının ardından ilk kez açıklamada bulunan Esed, iddiaları 'saçmalık' olarak nitelendirerek 2013'ten beri ülkesinde kimyasal silah cephanesinin olmadığını söyledi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, Şam'ın Duma ilçesinde kimyasal silah kullanıldığı iddiasıyla ABD, Fransa ve İngiltere'nin geçen ay Suriye'ye yaptığı saldırının ardından ilk kez konuştu. İddiaları 'saçmalık' olarak nitelendiren Esed 2013'ten beri ülkesinde kimyasal silah cephanesinin olmadığını söyledi.

Yunanistan'ın Kathimerini gazetesine röportaj veren Esed, iddiaları yalanladı. "Batı'nın hikayeleri, Suriye ordusunun zaferinden sonra başladı" diyen Esad, "İlk olarak 2013'te teslim ettiğimizden beri elimizde kimyasal cephane yok ve kimyasal silahlar için uluslararası kurum bunun hakkında araştırma yaptı. Ve elimizde hiç (kimyasal silah) olmadığı açık ve belgelendi. İkincisi ise, elimizde kimyasal silah olsa bile, çeşitli nedenlerden ötürü kullanmayız." dedi.

 İlgili Konular Suriye İngiltere fransa ABD Esad
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş