Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:05, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
15:56, 11 Mayıs 2018 Cuma

  • Paylaş
Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov, "doktor balıklar"ı ziyaret etti
Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov,

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Sivas'ta, özellikle sedef hastalığı ve diğer cilt hastalıklarına iyi geldiğine inanılan, "doktor balıklar"ın bulunduğu kaplıcayı gezdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Sivas'ın Kangal ilçesinde, özellikle sedef hastalığı ve diğer cilt hastalıklarına iyi geldiğine inanılan "doktor balıklar"ın bulunduğu ünlü kaplıcayı gezdi.

Ivanov, Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen fahri doktora törenin ardından Kangal ilçesindeki Balıklı Kaplıca'ya geçti. Kaplıcadaki havuzları gezen Ivanov, işletme sahibi Fuat Ünsal'dan özellikle sedef hastalığı ve diğer cilt hastalıklarına iyi geldiğine inanılan "doktor balıklar" hakkında bilgi aldı.

Ivanov, gezi sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Üniversitesinin davetlisi olarak Sivas'a geldiğini anımsattı.

Vali Davut Gül ile Belediye Başkanı Sami Aydın'ın, Sivas'ın aynı zamanda kaplıcalarıyla da ünlü olduğunu aktardıklarını dile getiren Ivanov, "Özellikle deri hastalıklarından muzdarip kişilerin buraya tedavi olmaya geldiklerini anlattılar. Ben de ilgilenip yerinde görmek istedim." dedi.

Dünyadaki yegane merkez

Ivanov, sedef ve deri hastalığından muzdarip kişilerin çok sıkıntı çektiğini bildiğini de vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Makedonya'da da bu tarz hastaların olduğunu bildiğimden özellikle gelip kaplıcayı görmek, Makedonya'da tanıtıp oradan da hastaların gelmesini sağlamak istedim. Sedef hastalığıyla alakalı dünyadaki yegane merkez. İnanıyorum ki benim burayı ziyaret etmemle ve gazetecilerin de burada yaşananları çekip Makedonya'da yayınlamasıyla Makedonya'dan çok daha fazla sayıda hastanın buraları ziyaret edeceğine ve buralarda çare bulacağına inanıyorum."

Vali Davut Gül de kaplıcadaki dereye girerek bir süre balıklara tedavi oldu.İlgili Konular makedonya Gjorge Ivanov Sivas
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş