Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:36, 25 Mayıs 2018 Cuma
15:56, 12 Mayıs 2018 Cumartesi

  • Paylaş
Erdoğan: Misafir öğrencilere çalışma izni verilecek
Erdoğan: Misafir öğrencilere çalışma izni verilecek

Uluslararası Öğrenciler Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Misafir öğrencilere çalışma izni verilecek. Misafir öğrenciler genel sağlık sigortasına dahil edilecek. 115 bin misafir öğrenciye ikamet belgesi verilecek" ifadelerini kullandı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "UDEF 11. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Final Programı"nda konuştu.

Erdoğan, konuşmasında 115 bin olan misafir öğrenci sayısını 350 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirterek misafir öğrencilere müjdeyi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında yabancı öğrencilere çalışma izni verileceğini belirterek şunları söyledi; 

"115 bin misafir öğrencimizin tamamı ikamet belgelerini Göç İdaresi'ne gitmeden kendi üniversitelerinden alabilecekler. Ülkemize gelen tüm misafir öğrencilerimiz artık eskisi gibi üç ay beklemeden derhal genel sağlık sigortası kapsamına dahil olabileceklerdir. Eskiden kalma sigorta prim borcu olan öğrencilerimizin de gecikme faizleri silindi."

Erdoğan, "Bu hayırlı teşebbüsü (UDEF) hep birlikte desteklemeliyiz. Bu alanı birlikte doldurmazsak FETÖ ve DEAŞ gibi terör örgütlerine, sömürge ayıbını alınlarının ortasında taşıyan güçlere fırsat vermiş oluruz." ifadesini kullandı.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş