ABD'de ilk teravih namazı kılındı | Dünyada Ramazan | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:29, 19 Haziran 2018 Salı
Güncelleme: 10:58, 16 Mayıs 2018 Çarşamba

  • Paylaş
ABD'de ilk teravih namazı kılındı
ABD'de ilk teravih namazı kılındı

Chicago kentindeki Ramazan'ın ilk teravih namazı, The Mosque Foundation Camisi'nde yaklaşık 3 bin Müslüman’ın katılımıyla eda edildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD’nin Chicago kentindeki Ramazan ayının ilk teravih namazı, The Mosque Foundation Camisi'nde yaklaşık 3 bin Müslüman’ın katılımıyla kılındı. Chicago’nun en büyük ibadethanelerinden olan cami, Bridgeview bölgesindeki Müslümanları bir araya getirdi.

Namazın ardından açıklamada bulunan ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO) Genel Sekreteri Usame Cemal, The Mosque Foundation Camisi'nin yaklaşık 400 bin Müslüman’ın yaşadığı Chicago’da her gün 3-4 bin Müslüman’ı teravih namazında bir araya getireceğini söyledi.

Dünya gündemine de değinen Cemal, “Bu yıl Ramazan ayı ne yazık ki Filistin’deki çok talihsiz gelişmelerin gölgesinde başlıyor” dedi.

"FİLİSTİN KONUSUNDAKİ SAĞLAM DURUŞU NEDENİYLE TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR ETMEMİZ GEREKİYOR"

Bölgede yaşanan olaylarda çok sayıda Filistinlinin şehit olduğunu, birçoğunun da yaralandığını hatırlatan Cemal, “Gelişmelere çoğu Müslüman ülkelerin sessiz kalması bizleri üzüyor. Sadece birkaç Müslüman ülke Filistin’in arkasında durarak destek oluyor. Filistin konusundaki sağlam duruşu nedeniyle Türkiye’ye teşekkür etmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Yaşanan dönemin özellikle bölge açısından son derece kritik olduğunun altını çizen Cemal, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını “büyük ve tarihi bir hata” olarak niteledi. Cemal, ABD’nin benimsemiş olduğu politikaların, bölgedeki durumu daha da karmaşık hale getirdiğini sözlerine ekledi.İlgili Konular ABD ramazan Ramazan 2018 ramazan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş