Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:39, 19 Haziran 2018 Salı
16:22, 26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • Paylaş
İslam düşmanı PEGIDA'nın domuzlu mangal eylemine yasak
İslam düşmanı PEGIDA'nın domuzlu mangal eylemine yasak

Hollanda'da, İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin iftar saatlerinde cami önlerinde yapmayı planladığı domuz etli mangal eylemlerine izin verilmedi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hollanda'da, İslam  ve göçmen düşmanı PEGIDA'nın iftar saatlerinde cami önlerinde yapmayı planladığı domuz etli mangal eylemleri yasaklandı.

Kendilerini "Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar" olarak tanımlayan PEGIDA'nın Utrecht kentindeki Hollanda Diyanet Vakfına bağlı Ulu Cami ve Gouda kentindeki Faslıların En-Nour Camisi önünde yapmayı planladığı domuz etli mangal eylemine izin çıkmadı.

'EYLEM YERİ OLARAK SEÇİLEN CAMİ OLDUĞUNDAN  İKİ TARAF İÇİN GÜVEN VERMİYOR'

Gouda Belediye Başkanı Milo Schoenmaker, yaptığı yazılı açıklamada, ülkede gösteri yapmanın büyük bir hak olduğunu belirterek, "Gösterinin içeriğinin benim arkasında durduğum 'birlik olmak' ve 'kutuplaşmayı önlemek' gibi değerlere ne kadar ters düştüğünün ciddi değerlendirmesini yaptım. Fakat PEGIDA'nın seçtiği mekan hem bana hem de polis teşkilatına göre her iki tarafın da güvenliği için garanti vermiyor. Bu yüzden eylemin cami önünde yapılmasına izin vermiyorum." ifadesini kullandı.İlgili Konular PEGIDA İslam Hollanda
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş