Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:03, 21 Haziran 2018 Perşembe
17:37, 06 Haziran 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Netanyahu Avrupa turunda şaşkına döndü
Netanyahu Avrupa turunda şaşkına döndü

İsrail Başbakanı Netanyahu, Merkel ve Macron'dan sonra May'den de istediği cevapları alamadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran'la imzalanan nükleer anlaşma ve Kudüs'ün İsrail'in başkenti olması konularıyla ilgili olarak İngiltere, Fransa ve Almanya'yı kapsayan bir Avrupa turuna çıkan İsrail Başbakanı Netanyahu,  Almanya Başbakanı Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan sonra Theresa May'den de istediği cevapları alamayarak eli boş ülkesine döndü.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, İngiltere, Fransa ve Almanya'yı İran konusunda ikna etmek için çıktığı Avrupa turunun son durağında İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya geldi.

Theresa May'in Netanyahu ile yaptığı görüşmede İngiltere'nin Gazze'deki Filistinli ölümlerinden duyduğu endişeyi aktardığı belirtildi. Netanyahu ise ölümlerin azaltılması için çaba gösterdiklerini öne sürdü.

MERKEL VE MACRON'DA NETANYAHU'YA İSTEDİĞİNİ VERMEDİ

Dün de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Netanyahu ile olan görüşmesinde, "Özellikle son haftalarda Gazze’deki sivillere yönelik her türlü şiddeti kınıyorum." demişti.

Netanyahu, Avrupa'daki ilk durağın Almanya Başbakanı Angela Merkel'le görüşmüş, Merkel nükleer anlaşmadan çekilme taleplerine "İran anlaşmasıyla şeffaflık sahibi olundu. Yoksa İran atom bombası üretmenin bir önceki aşamasındaydı. Bizim pozisyonumuz bu şekilde." sözleriyle cevap vermişti.İlgili Konular netanyahu İsrail iran
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş