Putin, Trump ile görüşmek için hazır | Genel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:02, 21 Haziran 2018 Perşembe
Güncelleme: 11:59, 10 Haziran 2018 Pazar

  • Paylaş
Putin, Trump ile görüşmek için hazır
Putin, Trump ile görüşmek için hazır

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD Başkanı Trump'ın yenilenen silah yarışı konusundaki endişelerine katıldığını ifade ederek, kendisi ile bir zirvede görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çin'de Şandong eyaletine bağlı Çingdao kentinde düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’ne (ŞİÖ) katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump'ın yenilenen silah yarışı konusundaki endişelerine katıldığını ifade ederek, bu meselenin kapsamlı bir tartışma ile ele alınması gerektiğini belirtti.

PUTİN: TRUMP İLE BİR ARAYA GELMEKTEN OLURUM

Putin, Washington da hazırsa Trump ile bir araya gelmekten memnun olacağını, Avusturya dahil bazı ülkelerin böyle bir zirveye ev sahipliği yapma önerisinde bulunduğunu kaydetti.

ABD'NİN İRAN'LA NÜKLEER ANLAŞMADAN ÇEKİLMESİNE ELEŞTİRİ

Öte yandan Putin konuşmasında, ABD'nin İran nükleer anlaşmasından çekilmesini de eleştirdi.

ŞİÖ üyelerinin ABD'nin bu tutumundan endişe ettiğini dile getiren Putin, kararın, bölgedeki "durumu istikrarsızlaştırabileceğini" kaydetti.

Rusya Devlet Başkanı, Moskova yönetiminin nükleer anlaşma çerçevesindeki yükümlülüklerini yerine getirmeyi sürdüreceğini de sözlerine ekledi.

Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) zirvesi, Çin'in Şandong eyaletine bağlı Çingdao kentinde düzenleniyor.

ŞİÖ, 2001 yılında Rusya, Çin, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan tarafından Şanghay’da kurulmuştu.İlgili Konular rusya ABD trump putin
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş