Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:12, 18 Haziran 2018 Pazartesi
17:31, 12 Haziran 2018 Salı

  • Paylaş
İran'dan, Trump'la görüşen Kim'e tepki
İran'dan, Trump'la görüşen Kim'e tepki

İran Hükümet Sözcüsü Muhammed Bakır Nubaht'tan, Kuzey Kore Lideri Kim'in, ABD Başkanı Trump'la Singapur'da yaptığı görüşmesine eleştiri geldi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran Hükümet Sözcüsü Muhammed Bakır Nubaht, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ABD Başkanı Donald Trump'la Singapur'da yaptığı görüşmesini eleştirdi.

"BİLMİYORUM KUZEY KORE LİDERİ KİMİNLE GÖRÜŞÜYOR?"

Başkent Tahran'daki basın toplantısında konuşan Nubaht, "(Trump) Uçakta attığı bir Twitle anlaşmaya attığı imzasını geri çekiyor. Bilmiyorum Kuzey Kore lideri kiminle görüşüyor?" dedi.

ABD halkının da Trump'tan rahatsız olduğunu öne süren Nubaht, "Bu adam ABD'nin bilinçli halkının temsilcisi değildir? ABD halkı gelecek seçimlerde bu adamdan uzak olduklarını ortaya koyacaklardır." şeklinde kaydetti.

TARİHİ ZİRVE

ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Singapur'da bir araya gelerek yaklaşık 40 dakika baş başa görüştü. Tarihte ilk kez bir Kuzey Kore Lideri, ABD Başkanı ile bir araya geldi.  Kim ve Trump kameraların karşısına geçerek anlaşma imzaladılar. 

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş