Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:01, 21 Haziran 2018 Perşembe
10:04, 13 Haziran 2018 Çarşamba

  • Paylaş
ABD Senatosu'ndan Trump'a Türkiye karşıtı öneri
ABD Senatosu'ndan Trump'a Türkiye karşıtı öneri

AGİT Başkanı ve Cumhuriyetçi Parti Mississipi Senatörü Wicker, ABD Kongresi'ne sunduğu tasarıda, Başkan Trump'a, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelere karşı yaptırım önerisinde bulundu.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Başkanı ve Cumhuriyetçi Parti Mississipi Senatörü Roger Wicker, ABD Kongresi'ne sunduğu tasarıda, Başkan Donald Trump'a, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelere karşı yaptırımlar önerdi

Habertürk'ün haberine göre, dini özgürlükler, temel insan hakları ve özgürlüklere saygı gösterilmesi konularında Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Ukrayna'daki ayrılıkçı Rus güçlerini de kapsayan tasarıda, adı geçen ülkelerin dini özgürlüklere saygı göstermedikleri iddia edildi. Wicker, bu ülkelerin "Özel Olarak İzlenen Ülkeler Listesi"ne alınmasını istedi.

Tasarıda, ABD Başkanı Trump'ın dini özgürlükleri koruma görevi olduğuna değinilerek, FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle Türkiye'de tutuklu olarak yargılanan "Amerikalı rahip Andrew Brunson'un bu durumundan sorumlu olan Türk yetkililere ABD'ye giriş yasağı konması ve mali yaptırımlar uygulanması" isteniyor.İlgili Konular ABD Türkiye
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş