Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:59, 22 Mayıs 2018 Salı
10:51, 17 Aralık 2015 Perşembe

  • Paylaş
Emeklinin promosyon talebine ret
Emeklinin promosyon talebine ret

SGK'nın bankalardan aldığı maaş promosyonundan pay isteyen emeklinin açtığı davada "ret" kararı çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen'in, aylık hesabı  karşılığı bankalarca verilen promosyonun kendisine de ödenmesi talebiyle SGK'ya  açtığı dava reddedildi.
 
Ankara 3"üncü İş Mahkemesindeki duruşmaya tarafların avukatları  katıldı. Hakim Mustafa Çetin Vuralkan, avukatların son beyanlarını aldıktan  sonra, Yargıtay yolu açık olmak üzere davanın reddine karar verdiğini bildirdi.
 
Dava dilekçesinde, Veli Beysülen'in SGK emeklisi olduğu ve banka  kanalıyla kurumdan emekli aylığı aldığı belirtilmişti. SGK ile bankalar  arasındaki protokol uyarınca, kamu çalışanlarına promosyon adı altında ödeme  yapıldığı ifade edilen dilekçede, Beysülen adına bankalardan alınan promosyonun  kendisine ödenmesi  istenmişti.
 
Davacı Veli Beysülen'in avukatı Süleyman Beysülen, şahıs adına açtıkları davanın SGK'dan aylık alan bütün emeklileri  ilgilendirdiğini belirterek, "Kurum, 7 Ekim 2010 tarihli genelgesinde, emekli  aylığı ödemelerine ilişkin bir bankayla yaptığı protokolde promosyon aldığını  ortaya koymuştur. Bu düşünüldüğünde, bütün bankalardan promosyon alınması  Başbakanlık genelgesi gereği zorunludur. Alınan promosyon paralarının da  emeklilere, aylıkları oranında ödenmesi gerekiyor" diye konuştu.İlgili Konular emekli
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
Emekli Yetimler Yurdu
fuat avni
Ellere var da bize yok mu? bizi sahipsiz mi zannettiniz şimdi bu adalet mi el insaf
06/01/2016, 10:57