Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:55, 22 Mayıs 2018 Salı
Güncelleme: 10:08, 24 Aralık 2016 Cumartesi

  • Paylaş
Trump döneminde yeni küresel düzen | DOSYA
Trump döneminde yeni küresel düzen | DOSYA

Dünya Bülteni Araştırma Masası tarafından hazırlanan bu dosya, Donald Trumplı yeni küresel düzenin nasıl inşa edileceğini ele alan makalalerden oluşuyor.

Dünya Bülteni / DÜBAM

ABD başkanlık yarışında medya tarafından seçilmeye pek ihtimal verilmeyen Donald Trump, galibiyetiyle sadece ülkesini değil, dünyayı salladı. Seçim sonuçlarının belli olduğu 9 Kasım’da Avrupa Birliği’nden Çin’e kadar çok sayıda devlet Trumplı yeni dönemin hesabını yapmaya başladı. Birçok siyaset bilimci, güvenlik uzmanı ve analist de Trump’lı dünyanın geleceğine dair ihtimaller üzerinde durdu.

Trump’ın seçim vaatleri, hem ülke için hem de küresel düzen için büyük ölçüde önem taşıyordu. İslam ve göçmen karşıtı söylemler, yükselen güç Çin’e karşı ekonomik tehditler, Rusya ile uzlaşı vaatleri seçim sürecinde en çok tartışılan konular arasındaydı.

Donald Trumplı küresel düzenin nasıl şekilleneceğini elbetteki zaman gösterecek. Dünya Bülteni Araştırma Masası olarak, ABD seçim sürecinde ve seçim sonrasında yayınladığımız güncel makalelerle bu sürece ışık tutmaya çalıştık.

Çok yönlü düşünmeye kapı aralaması bakımından Dünya Bülteni okurlarının dikkatine sunuyoruz.

 

 

DOSYAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş