Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


15:08, 22 Mayıs 2018 Salı
18:55, 11 Ocak 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Siirt'te öldürülen PKK'lıların kimliği belli oldu
Siirt'te öldürülen PKK'lıların kimliği belli oldu

Operasyonda etkisiz hale getirilen 2 kadın PKK'lının, siyasi ve bürokratlara yönelik saldırı hazırlığında olduğu belirlendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siirt'teki operasyonda etkisiz hale getirilen 2  kadın PKK'lı'nın saldırı hazırlığında olduğu tespit edildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, gece bir hücre evine düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen Viyan ve Sözdar Eftalya kod adlı teröristler, 2 Kasım 2016 günü AK Parti İl Başkanlığı binası önünde saldırı için keşif yaparken MOBESE kameralarınca belirlendi.

 

PKK'nın dağ kadrosunda yer alan kadın örgüt mensuplarının, 6 Aralık 2016 tarihinde Barış Mahallesi'ndeki çatışmada etkisiz hale getirilen ve örgütün bombacıları olduğu tespit edilen Turan Işık ile Suriye uyruklu Agiri kod adlı PKK'lılar ile birlikte, kentteki siyasi ve bürokratlara yönelik saldırı planladıkları öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gece Çal Mahallesi'ndeki adrese düzenlenen operasyonda "teslim olun" çağrısına silahla karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen kadın PKK'lılar,  2 uzun namlulu silah, 2 tabanca, 5 roketatar mühimmatı ile 12 el bombası ile çok sayıda fişek ele geçirilmişti.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş