Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:08, 22 Nisan 2018 Pazar
11:09, 12 Ocak 2017 Perşembe

  • Paylaş
Arnavutlar, Haradinay için Fransa Büyükelçiliği önünde toplandı
Arnavutlar, Haradinay için Fransa Büyükelçiliği önünde toplandı

Eski Kosova Başbakanı Haradinay’ın Paris’te tutuklanmasını protesto etmek amacıyla yüzden fazla Arnavut öğrenci, Üsküp’teki Fransa Büyükelçiliği önünde toplandı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eski Kosova Başbakanı Ramuş Haradinay’ın Paris’te tutuklanmasını protesto etmek amacıyla bugün yüzden fazla Arnavut öğrenci, aydın ve eski UÇK askerleri Üsküp’teki Fransa Büyükelçiliği önünde toplandı.

Haradinay’ın serbest bırakılmasını isteyen protestocular, Fransa’nın Arnavutlarla var olan ilişkilerini zedelememesini talep etti.

Fransa, 5 cak’ta Ocak’ta birkaç yıl önce Sırbistan tarafından yayınlanan tutuklama emri dolayısıyla havaalanında Haradinay’ı gözaltına almıştı.

Haradaina Lahey Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi tarafından iki kez açılan davalardan berat etmişti.

Sırbistan’daki Savaş Suçları Savcılığı ise Haradinay hakkındaki soruşturmayı genişletmek amacıyla çalışmalara başladı. Sırbistan dün de Haradinay’ın kendilerine iade edilmesi için resmi talepte bulunmuştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş