Mısır'ın Sina Yarımadası'nda askere bombalı saldırı | Ortadoğu | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:00, 21 Haziran 2018 Perşembe
17:55, 17 Şubat 2017 Cuma

  • Paylaş
Mısır'ın Sina Yarımadası'nda askere bombalı saldırı
Mısır'ın Sina Yarımadası'nda askere bombalı saldırı

Kuzey Sina'da yola döşenen bombanın patlatılması sonucu 3 asker öldü, 4'ü yaralandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'ın Kuzey Sina ilinde yola döşenen bombanın güvenlik güçlerine ait zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 3 askerin öldüğü, 4'ünün yaralandığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kuzey Sina ilinin orta kesiminde yer alan Sina Çimento Fabrikası yakınlarında, Mısır ordusuna ait aracın devriye gezdiği sırada, yola yerleştirilen bomba uzaktan kumanda ile patlatıldı.

Saldırıda 3 asker hayatını kaybetti, 4'ü yaralandı.

ŞİDDETİN MERKEZİ SİNA YARIMADASI

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, eylül 2013'ten bu yana Sina'daki birçok ilde "terörist ve tekfirci" olarak nitelediği unsurlara yönelik, güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri gerekçesiyle operasyonlar yapıyor.

Ülkenin kuzeyindeki Sina'da, Kasım 2014'te DEAŞ'a biat ettiğini duyuran ve adını Sina Vilayeti olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis örgütü gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu biliniyor.

Güvenlik kaynaklarından geçen ay yapılan açıklamaya göre, 2013'teki askeri darbeden sonra başlayan olaylar kapsamında Sina Yarımadası'nda sivil ve askeri hedeflere yönelik gerçekleştirilen bini aşkın saldırıda bin 441 kişi hayatını kaybetti.İlgili Konular mısır saldırı
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş