Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 17 Ağustos 2017 | Türkiye ve Dünya gündemi | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


05:56, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
09:38, 17 Ağustos 2017 Perşembe

  • Paylaş
Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 17 Ağustos 2017
Türkiye ve dünya gündeminde bugün /  17 Ağustos 2017

Merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan 7,4 büyüklüğündeki 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'ne ilişkin anma programları izleniyor.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

1- Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığında Avrupa ve Amerika'dan sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan'ı kabul edecek.

(Ankara/11.00) 

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığında Avrupa ve Amerika'dan sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan ile görüşüyor.

(TBMM/09.00)  

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1 - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hakkari ve Van'da valilikleri ziyaret edecek ve DSİ tesisleri toplu temel atma ve orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtım törenine katılacak.

- Eroğlu, Van AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek.

(Hakkari/Van/10.00-15.00) 

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, çeşitli ziyaretlerde bulunacak, Mali Sanayi ve Kalkınma Bakanı Muhammed Ali el-İbrahim ile görüşecek.

(İzmir/10.00-19.00) 

2- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haziran ayı uluslararası yatırım pozisyonu ile haftalık para-banka ve menkul kıymet istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00/14.30) 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığında Avrupa ve Amerika'dan sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.15) 

2- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/İdlib/Hama/Humus/Haseke) 

3- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz izleniyor.

(Riyad) 

GÜNCEL

1- Marmara Depremi'nin 18. yılı

- Merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan 7,4 büyüklüğündeki 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'ne ilişkin anma programları izleniyor. 

2- Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtlayacak.

(Ankara/14.00)  

KÜLTÜR SANAT

1- 23. Saraybosna Film Festivali takip ediliyor.

(Saraybosna) 

2- Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali kapsamında Uygur Sanat Tiyatrosu "Akidezadeler-Bir Tatlı Huzur" isimli oyunla Özgürlük Parkı Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak.

(İstanbul/21.00) 

SPOR

1- Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Sinan Erdem Spor Salonu'nda AA Spor Masası'nın konuğu olacak.

(İstanbul/13.00) 

2- UEFA Avrupa Ligi play-off turunda ilk maçlar yapılacak.

- Fenerbahçe, Makedonya'nın Vardar takımıyla deplasmanda karşılaşacak.

(Üsküp/21.00)Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş