Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:55, 20 Haziran 2018 Çarşamba
16:55, 13 Eylül 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Yahudi işgalciler 27 zeytin ağacını kesti
Yahudi işgalciler 27 zeytin ağacını kesti

Yahudi işgalcilerin, işgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus kentine bağlı Buriyn Beldesi’nde 27 zeytin ağacını kestiği bildirildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İşgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Yahudi Yerleşim Birimleri Dosyası’ndan sorumlu Gassan Daglas, yaptığı açıklamada, "Nablus’un güneyindeki Yitzhar yerleşim biriminden bir grup Yahudi işgalcinin Buriyn beldesinde Filistinli çiftçilere ait 27 verimli zeytin ağacını kestiğini" belirtti.

Batı Şeria'nın bazı kentlerinde yaşayan Filistinliler, geçimlerini zeytin ağaçlarından sağlıyor. Yahudi işgalciler, zaman zaman kırsal kesimlerde bulunan bahçelere saldırıyor. Saldırıların özellikle de zeytin hasadının başladığı mevsimlerde arttığı ifade ediliyor.

Nablus’un çevresinde bulunan küçüklü büyüklü 39 Yahudi işgal biriminde yaklaşık 40 bin Yahudi işgalci yaşıyor ve söz konusu işgalciler zaman zaman Filistinlilere yönelik çeşitli saldırılarda bulunuyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş