Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:51, 22 Mayıs 2018 Salı
13:24, 14 Eylül 2017 Perşembe

  • Paylaş
İbadi, Kerkük Valisi'nin azlini istedi
İbadi, Kerkük Valisi'nin azlini istedi

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Kerkük Valisi'nin görevden alınması kararını imzalayarak oylama için parlamentoya gönderdi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, v'in görevden alınması kararını imzalayarak oylama için parlamentoya gönderdi. Irak Parlamentosu Başkanı Selim Cuburi’nin ofisinden yapılan açıklamada İbadi'nin talebinin, bugün kendilerine ulaştığı belirtildi.

Sputnik'te yer alan habere göre Kerkük İl Meclisi, Türkmen ve Arapların boykot ettiği oturumda kentin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de yapacağı bağımsızlık referandumuna katılması kararını almıştı.

​İbadi, Kerkük İl Meclisi'nde Kürt üyelerin tek taraflı görüşüyle alınan referandum kararının yanlış olduğunu ve bunu kabul etmediklerini söylemişti.

İngilizce yayın yapan Iraqi News de IKBY Başkanı Mesud Barzani'nin, 'Irak merkez hükümeti ile anlaşmazlık içinde olduğu Kerkük ilini ele geçirme yönündeki herhangi bir girişime güçlü bir yanıt vermeye yemin ettiğini' aktarmıştı.İlgili Konular Irak İbadi IKBY referandum
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş