Nuceyfi'den Musul'da açılan "Humeyni" okuluna tepki | Ortadoğu | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:15, 25 Mayıs 2018 Cuma
14:32, 14 Eylül 2017 Perşembe

  • Paylaş
Nuceyfi'den Musul'da açılan "Humeyni" okuluna tepki
Nuceyfi'den Musul'da açılan

Nuceyfi, "DEAŞ'ın elinden kurtulan Musul, devletin odağından uzak bırakılmış, emniyet birimleri de zayıflamıştır." dedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın Musul vilayetinin eski valisi ve Ninova Muhafızları Komutanı Esil Nuceyfi, bölgede "Humeyni" adında okul açılmasını "provokasyon" olarak nitelendirdi.

Nuceyfi, kişisel Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, "DEAŞ'ın elinden kurtulan Musul, devletin odağından uzak bırakılmış, emniyet birimleri de zayıflamıştır." ifadelerini kullandı.

Kentteki yolsuzluklara dikkati çeken Nuceyfi, şunları kaydetti:

"Sünni toplumunun siyasi rolünden yoksun olan Musul'da yolsuzluklar yaşanıyor, kent yağmalanıyor. Şimdiye kadar yolsuzluğun önlenmesi ve kentin yeniden inşası için uluslararası toplumun atacağı adım bekleniyor."

Nuceyfi, Musul vilayetinin doğusundaki Bartılla kasabasında İran Devrim Lideri Ayetullah Humeyni adında bir ilkokul açılmasına da sert tepki gösterdi ve bunun yeni bir provokasyon olduğunu vurguladı.

İRAN BAYRAĞI DİKKAT ÇEKTİ

Öte yandan, sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda, söz konusu okulda Irak'ın yanı sıra İran bayraklarının da yer alması dikkati çekti.

Musul kent merkezi yaklaşık 9 ay süren askeri operasyon sonucu 9 Temmuz'da DEAŞ'tan tamamen geri alınmıştı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş